Култов Бодуров размаза Левски: Тия не играят футбол, разчитат само на Господ!

7 Dni Futbol22.10.201700
IVP_2143

Защитникът на ЦСКА Николай Бодуров направи силно изказване след равенството с Левски във вчерашното дерби, което завърши 2:2. „Сините“ поведоха с ранен гол на Яблонски преди „червените“ да обърнат с две бързи попадения на Тиаго, а Роман Прохазка оформи крайният резултат в 61-та минута. Играта на съперника обаче не се харесва на Бодуров и той го каза в типичния си стил. Националът обяви, че „сините“ разчитат на Господ.

„С оглед на развоя на мача нашият отбор трябва да съжалява, че изпусна победата срещу Левски. През първото полувреме играхме много добре. Левски вкара от статично положение, въпреки че знаехме, че това е тяхната сила. Аз бях с Яблонски, моя грешка доведе до гола. Напълно си поемам отговорността. Радващо е, че след това обърнахме мача. През второто полувреме личното ми мнение е, че нашият отбор отпадна физически и Левски малко ни натисна. Те не са имали нещо, кой знае какво, но успяха да изравнят“, сподели Бодуров пред Топспорт.

„Треньорът каза да не приемаме играта в пред нашето наказателно поле. Но Левски губят в резултата – задължени са да излязат напред, да пресират и да се опитат да вкарат гол. Така е във футбола.

Аз имам коренно различна представа за футбола като цяло. Но не и това, което Левски практикуват. Това си е тяхно решение. Явно треньорът така иска да играят. Не искам да се меся в техните неща. Играят само в защита, с някакви дълги топки и разчитат нещо да стане. Разчитат Господ да е с тях в мачовете. Но не искам да изпадам в подробности за тях. Те си гледат тяхната къща, ние нашата.

Не мисля, че сме зависими от Каранга. Тиаго вкара срещу Левски. От нас всеки може да вкара. Всички участваме в защита и нападение. Така тренираме, така трябва да е. Не сме зависими от никого. Ако ЦСКА е зависим, значи нещата не са добре. Просто и на Каранга 1-2 мача не му върви и му липсва шанс да вкара. Сигурен съм, че отново ще дойдат головете при него. Той работи много усърдно на тренировки.